Spotkania z Charakterem

Spotkania z Charakterem są otwartymi spotkaniami kierowanymi do osób pragnących doskonalić się i dążyć do miana ludzi z klasą – dam i gentlemanów XXI wieku.

Spotkania, pierwotnie organizowane pod nazwą Spotkań Czasu Gentlemanów, odbywają się regularnie od kwietnia 2016 roku w kilkunastu polskich miastach. Służą nawiązywaniu relacji, zacieśnianiu przyjaźni, wymianie poglądów, dzieleniu się pasjami i wiedzą, propagowaniu kultury osobistej, klasycznej elegancji oraz pracy nad własnym charakterem. Na wiele z nich zapraszamy gości specjalnych, którzy opowiadają o swoich pasjach i doświadczeniach. Naszą wiedzę poszerzaliśmy między innymi z zakresu klasycznej elegancji, pisarstwa, ekspedycji polarnych, wierzeń starosłowiańskich czy języka esperanto.

Odbywają się one w każdy trzeci czwartek miesiąca w następujących miastach:

Białystok

Zazwyczaj spotykamy się w kultowej białostockiej klubokawiarni Duży Pokój. Nasze grono tworzą osoby otwarte, o różnych charakterach i zainteresowaniach. Poza planowymi Spotkaniami integrujemy się wspólnie uprawiając sporty lub spędzając czas na wspólnych obiadach. Jesteśmy przeciwwagą dla bylejakości ulic Białegostoku. Zapraszamy!

Dołącz do grupy

Bydgoszcz
Gdańsk (Trójmiasto)

Regularnie widujemy się w trójmiejskich kawiarniach, pubach i restauracjach. Co pewien czas organizujemy prelekcje tematyczne dotyczące klasycznej elegancji, alkoholu, kawy czy sportu. Oprócz regularnych spotkań często planujemy wspólne wyjścia, np. do muzeów. Uwielbiamy również gry planszowe! Nie zwlekaj i dołącz do nas!

Dołącz do grupy

Katowice (Górny Śląsk)

Na Górnym Śląsku regularnie spotyka się grupa stałych bywalców. Nie ograniczamy się wyłącznie do Katowic – z uwagi na spory rozrzut geograficzny uczestników, wędrujemy po całej aglomeracji, odwiedzając różne lokale w największych śląskich miastach. Zapraszamy!

Dołącz do grupy

Kraków

Nasze Spotkania stanowią bezpieczną przystań dla wszystkich poszukujących towarzystwa i dyskusji – miejsca, gdzie bez obaw można włączyć się do rozmowy. Staramy się, by dyskusję prowadził gość wieczoru, którym może być każdy, pragnący podzielić się ciekawą tematyką. Krakowskie Spotkania to współczesny salon dyskusyjny, w którym można oderwać się od otaczającej nas bylejakości i sprawić by zwykła rozmowa nabrała zupełnie innego wymiaru. To miejsce, gdzie można poznać interesujących ludzi. Zapraszamy!

Dołącz do grupy

Krosno
Lublin

Lubelskie spotkania to przede wszystkim wolność. Nie ograniczamy się do konkretnego tematu – każdy ma możliwość zacząć dowolną dyskusję, bez obawy wyśmiania czy zbytniej pruderyjności. Zapraszamy serdecznie do dołączenia do naszego grona!

Dołącz do grupy

Łódź

Nasze Spotkania, to nie tylko czwartkowe zebrania raz w miesiącu. To także przyjaźnie i znajomości, które trwają poza nimi. Ponieważ jesteśmy miłośnikami naszego miasta, lubimy dobre piwa rzemieślnicze oraz ciekawych ludzi z pasją. Nasze rozmowy zawsze toczą się w miejscach z prawdziwie łódzkim klimatem. 

Dołącz do grupy

Olsztyn
Poznań

Spotkania w Poznaniu odbywają się od samego początku ich istnienia tj. 14 kwietnia 2016 roku. W ciągu tych lat odbyło się u nas ponad 20 wydarzeń tematycznych, m.in. o piwowarstwie, LARP-ach, podróży po Czarnobylu, filozofii ruchu czy tatuażach.

Zazwyczaj spotkania notują sporą frekwencję, dlatego też nie mamy wciąż stałego miejsca spotkań i zmieniamy lokale na większe, by pomieścić wszystkich gości. Zapraszamy do naszego grona!

Dołącz do grupy

Rzeszów

Dla uczestników rzeszowskich spotkań nie istnieją tematy tabu – konstruktywna rozmowa jest na pierwszym miejscu. Zawsze jesteśmy chętni wysłuchać drugiej osoby oraz podzielić się własnymi doświadczeniami z życia. Wspólnie pokazujemy, że na terenach Podkarpacia kultura bycia damą i gentlemanem nie umarła, lecz sukcesywnie rośnie.

Dołącz do grupy

Szczecin
Toruń
Warszawa

Warszawskie spotkania to przede wszystkim otwartość na nowe tematy i wszechstronny rozwój. Skupiamy się na wspólnym poszerzaniu horyzontów – prawie na każdym spotkaniu obecny jest specjalista z nietypowej dziedziny. Od mistrzów krupierstwa, przez znawców obyczajów obcych kultur, aż po pasjonatów dzielących się swoją rozległą wiedzą. Poza spotkaniami nie stronimy od wydarzeń kulturalnych. Wypady na polo, do opery a nawet zwykłe wieczory z planszówkami w mniejszym, nieoficjalnym gronie, nie są w Warszawie rzadkością.

Dołącz do grupy

Wrocław
Wrocławskie Spotkania z Charakterem, z nielicznymi wyjątkami, odbywają w lokalu Cocktail Bar by Incognito na Placu Solnym. Dzięki wyjątkowej atmosferze mamy możliwość swobodnej dyskusji na różnorodne tematy – od naszych małych zainteresowań, poprzez podróże, aż po trochę „cięższe” kwestie polityczne i religijne. Poza czwartkowymi spotkaniami organizujemy grupowe wyjścia oraz dodatkowe tematyczne spotkania. Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do grupy

Gdzie spotkać ludzi z charakterem? 

Jeśli chcesz podjąć się organizacji Spotkań w swoim mieście, skontaktuj się z koordynatorem tego projektu, Mariuszem Kochańskim.