Stowarzyszenie w mediach

 
Współczesny dżentelmen to osoba, która jest dobrym człowiekiem- wywiad, 20 listopada 2020

Przyświecają im klasyczne wartości. Pragną uczyć siebie i innych sztuki dyskusji oraz klasycznej elegancji na białostockich Spotkaniach z Charakterem.
O współczesnych dżentelmenach z koordynatorem Spotkań Mariuszem Kochańskim rozmawia Laura Maksimowicz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czwarta rocznica Spotkań z Charakterem, 4 kwietnia 2020

Prezes Ligi Zwyczajnych Gentlemanów Łukasz Kielban opowiada na swoim kanale YouTube o czterech latach Spotkań z Charakterem.

OGLĄDAJ

Gdzie spotkać ludzi z charakterem?, 13 września 2019

Zastanawiasz się, gdzie można spotkać ludzi z klasą, zarówno mężczyzn jak i kobiety? Chciałbyś dołączyć do nieformalnego klubu bardzo ciekawej społeczności? Pomówimy dziś o inicjatywie, którą uważam za jeden z najważniejszych efektów mojej działalności – Spotkaniach z Charakterem.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Życie z charakterem" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej, 5 lipca 2019

„Spotkania z Charakterem to otwarte spotkania dam i gentlemanów XXI wieku. Służą zacieśnianiu przyjaźni, dzieleniu się pasjami i wiedzą, propagowaniu kultury osobistej, klasycznej elegancji oraz pracy nad własnym charakterem”. Tak opisują ideę spotkań ich białostoccy organizatorzy na jednym z portali społecznościowych.

W jednej z kawiarni Białegostoku od ponad dwóch lat spotyka się grupa kilkunastu młodych ludzi. W reportażu poznajemy historie Dawida i Mariusza, współtwórców białostockich Spotkań z Charakterem. Na czym według nich polega fenomen i wartość tych spotkań? Co czerpią z nich dla siebie?

SŁUCHAJ

II Jubileusz Spotkań Czasu Gentlemanów, 14 kwietnia 2018

Po dwóch latach od zainicjowania Spotkań Czasu Gentlemanów przyszedł czas na małe podsumowanie i duże zmiany.

OGLĄDAJ

Liga Zwyczajnych Gentlemanów, 29 listopada 2017

Po paru latach snucia planów i ponad roku wytężonych prac w zaprzyjaźnionym gronie wreszcie to osiągnęliśmy! Założyliśmy stowarzyszenie. 

CZYTAJ DALEJ

Kim jest współczesny dżentelmen? Czy wystarczy się elegancko ubrać, czy trzeba też kształtować odpowiednie cechy charakteru?, 23 listopada 2017

Kim jest współczesny dżentelmen? Czy wystarczy się elegancko ubrać, czy trzeba też kształtować odpowiednie cechy charakteru? Z Mariuszem Kochańskim rozmawia Magdalena Pietruczak.

SŁUCHAJ

Maniera na teraz, 8 września 2017

Grzegorz Żochowski w felietonie opisuje wrażenia z uczestnictwa na jednym ze Spotkań Czasu Gentlemanów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie można spotkać damy i gentlemanów?, 11 stycznia 2017

Nie ma co ukrywać. Trudno nam się wzajemnie odnaleźć w świecie rzeczywistym. Na szczęście jest taka okazja i miejsce, w którym spotkanie damy i gentlemana jest o wiele łatwiejsze, niż gdzie indziej.

CZYTAJ WIĘCEJ